Akıllı Telefon ve Fotoğraf Makinesi Satın Almadan Önce…

Bugünlerde ben de dahil bilgisayara ve tüketici elektroniğine ilgisi olan çoğu kişinin aklında akıllı telefon almak var. Hele ki eğer bu kişinin bir de fotoğraf çekmeye ilgisi varsa, DSLR ya da kaliteli bir kompakt fotoğraf makinesi akmak hep aklının bir köşesindedir. Ancak gün gelip de buna imkan bulduğumuzda onlarca marka, yüzlerce model arasında boğulmaya adeta mahkumuzdur.

Karar vermek çok zordur, çünkü satın almak istediğimiz ürün hiçte ucuz değildir. İşte tam bu noktada bize gereken şey doğru karar vermemizi sağlayacak verileri bize sunan güvenilir bir kaynak…

Size, geçenlerde fotoğraf makinelerini araştırırken rastladığım bir (aslında üç) siteden bahsetmek istiyorum:

http://snapsort.com/

Siteye girdiğinizde sol-üst tarafta iki menü seçeneği göreceksiniz: recommend ve compare

“recommend” sayfasında çeşitli özelliklere göre filtreleme yapıp, belirlediğiniz özelliklere uygun modellerin sıralı listesine ulaşabiliyorsunuz. Filtreleyebileceğiniz özellikler arasında marka, fiyat, boyut, lens gibi pek çok özellik mevcut. Dahası, fotoğraf makinelerinin detay sayfalarında fotoğraf makinesiyle ilgili aradığınız tüm detayları ve performans testi sonuçlarını da ayrıntılarıyla bulmanız mümkün.

“compare” sayfasından ise fotoğraf makineleri arasında yapılmış karşılaştırmalara erişebilirsiniz. (Bu karşılaştırmalara fotoğraf makinelerinin detay sayfalarından da erişmeniz mümkün)

Gel gelelim öbür sitelere… Yazının başında akıllı telefonlardan bahsetmiştim. Snapsort‘a girdiğinizde muhtemelen siz de görmüşsünüzdür; sayfanın hemen ortasında, yine Snapsort geliştiricilerinin oluşturduğu ve Snapsort’un fotoğraf makineleri için sunduğu içeriği bu defa akıllı telefonlar ve arabalar için sunan iki siteye bağlantı var:

Akıllı telefonlar için: http://geekaphone.com/

Arabalar için: http://carsort.com/

Artık karar vermek eskisinden daha kolay… Evet ama… Yine de almak istediğiniz ürüne gerçekten ihtiyacınız olup olmadığını bir kere daha düşünün derim.

İyi hafta sonları, akıllı alışverişler dilerim… :)

Reklamlar

Yazar: Ufuk Uzun

Software Engineer

Bir Yorum Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.